28 grudnia 2014

147. Recenzja „Wayward Pines. Szum” - Blake Crouch

„Od czasów rewolucji przemysłowej traktujemy świat jak pokój hotelowy, z nami w roli gwiazdy rocka.”
Autor: Blake Crouch

Tytuł: Wayward Pines. Szum

Seria: Wayward Pines #1

Wydawnictwo: Otwarte

Narracja: trzecioosobowa

Główny bohater: Ethan Burke – około 30 lat

Ogumienie: Jeśli chodzi o okładkę to powiedzieć można, że jest ona równie tajemnicza i mająca w sobie nutkę grozy, co treść, więc świetnie się wkomponowała w temat powieści. Przeglądając okładki do następnych części tej serii stwierdziłam, że trzecia część ma najładniejszą, ale nie świadczy to od razu, że treść też będzie lepsza.

26 grudnia 2014

Social Media Book Tag

Z racji tego, że nie miałam zbytniej ochoty wrzucać kolejnej recenzji, bo ostatnio tylko dzięki nim mój blog żyje, postanowiłam wtrynić się i bez zaproszenia zrobić u siebie zabawę pod nazwą Social Media Book Tag. Większość robi ją w formie filmiku, jednak ja nie jestem w tym temacie obeznana i nie za bardzo mam ochotę się pokazywać od tej strony, dlatego moja wersja będzie pisemna. Pojawi się troszkę obrazków, więc istnieje minimalna szansa, że się nie zanudzicie :)

19 grudnia 2014

146. Recenzja „Hopeless” - Colleen Hoover

„Bez względu na to, co się zdarzy życie idzie dalej, słowa wciąż napływają, prawda jest wyrzucana czy ci się to podoba, czy nie, a życie nigdy nie pozwoli ci zatrzymać się i złapać cholerny oddech.”
Autor: Colleen Hoover

Tytuł: Hopeless

Seria: Hopeless #1

Wydawnictwo: Moondrive/Otwarte

Narracja: Pierwszoosobowa – Sky

Główny bohater: Sky Davis – 17 lat

Romans: Sky + Holder

Ogumienie: W poprzedniej recenzji wspominałam, że uwielbiam gdy okładka, tytuł i treść tworzą nierozerwalną całość, dlatego niezwykle się cieszę, że trafiłam na powieść, w której to występuje. Może sama okładka jakoś nie przykuła mojej uwagi, choć wielu uważa ją za genialną, ale ma ona w sobie coś, co sprawia, że ma się wielką ochotę poznać tę historię, co jest wielkim plusem dla tej pozycji.

16 grudnia 2014

145. Recenzja „Moja mroczna strona” - Gabrielle Zevin

„- To nie jest tragedia - zapewniłam ją - Nic się przecież nie stało. Czyjaś śmierć – to jest tragedia. Wszystko inne to po prostu wyboje na drodze.”
Autor: Gabrielle Zevin

Tytuł: Moja mroczna strona

Seria: Czekoladowa trylogia #1

Wydawnictwo: YA! [Grupa wydawnicza Foksal]

Narracja: pierwszoosobowa – Ania

Główny bohater: Ania Balanchine – 16 lat

Romans: Ania + Win

Ogumienie: Nie mam zielonego pojęcia co wspólnego ma okładka, a nawet tytuł z treścią. Lubię kiedy okładka, tytuł i treść tworzą całość wzajemnie się uzupełniając. Dlatego szkoda, że tutaj każda rzecz jest tak naprawdę całkiem inna i nie mają zbyt wiele wspólnego.

13 grudnia 2014

144. Recenzja Testy - Joelle Charbonneau

„Zapomnienie, że to się nam nie przydarzyło, niczego nie zmieni. Nic nie może zmienić przeszłości.”
Autor: Joelle Charbonneau

Tytuł: Testy

Seria: Testy #1

Wydawnictwo: YA! [Grupa wydawnicza Foksal]

Narracja: pierwszoosobowa – Cia

Główny bohater: Malencia (Cia) Vale – 16 lat

Romans: Cia + Tomas

Ogumienie: Jeśli chodzi o okładkę to przyznać muszę, że mimo że nie jest jakaś wyszukana to wręcz idealnie pasuje do treści lektury. Zarówno ten znaczek/tarcza po lewej stronie jak i labirynt znajdują swoje uzasadnienie w książce.

9 grudnia 2014

143. Recenzja „Toy Wars” - Andrzej Ziemiański

„Cierp w milczeniu, żołnierzu.”
Autor: Andrzej Ziemiański

Tytuł: Toy Wars

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Ogumienie: Okładka tej książki niezwykle pasuje do treści dzięki czemu naprawdę mi się spodobała. Nie zwracałam wcześniej na nią wielkiej uwagi, ale po przeczytaniu tej pozycji zauważyłam w niej wielki potencjał i zaciekawiła mnie ona.

Narracja: trzecioosobowa

Główny bohater: Toy Iceberg – 21 lat

6 grudnia 2014

Relacja z IV Salonu Ciekawej Książki w Łodzi

W dniach 28-30 listopada odbyły się już czwarte targi książki w Łodzi. Ja już po raz trzeci byłam na nich obecna i za każdym razem wychodziłam w innym nastroju. Za pierwszym razem była głęboka dezorientacja i zdziwienie, że coś takiego istnieje [nie oceniajcie mnie! Swoją przygodę z czytaniem zaczęłam w 2011 r., więc nie dziwcie się, że nie wiedziałam, że istnieją takie targi]. Rok temu było głębokie rozczarowanie. Mało wystawców, słabe promocje... W tym roku już było lepiej! Co prawda do targów w Warszawie czy Krakowie nadal sporo brakuje, ale ja i tak jestem zadowolona. Może i nie spotkałam żadnego blogera, ani autora, ale i tak byłam bardzo pozytywnie zaskoczona poziomem tegorocznych targów.

1 grudnia 2014

Listopadowe zdobycze, czyli bez szaleństw

Nie wiem jak Wam, ale mi listopad minął raczej w przyjemnej atmosferze. Przynajmniej jego końcówka. Stałam się dorosła, byłam na targach książki w Łodzi, widziałam mecz Skry Bełchatów vs. Asseco Resovia Rzeszów na żywo i było naprawdę niesamowicie! Natomiast jeśli chodzi o książki to było trochę mniej bogato, ale nadal jestem zadowolona. Głównie za jedną niespodziankę, którą zaskoczyła mnie jedna osóbka. Z tego powodu bez przedłużania przedstawiam Wam stosik :)