13 listopada 2015

212. Recenzja „Dar morza” - Diane Chamberlain

„Wreszcie będzie miała kogoś, kto pokocha ją z wzajemnością, dla niej samej, i nie będzie od niej niczego więcej oczekiwał.”
Autor: Diane Chamberlain

Tytuł: Dar morza

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Narracja: trzecioosobowa

Główny bohater: Daria Cato – 33 lata

Romans: Hm… Chyba lepiej nic nie zdradzać

Ogumienie: Każda okładka do książek Chamberlain jest unikatowa i zazwyczaj kradnie moje serce. Tak samo jest i z tą, która idealnie wkomponowuje się w morskie klimaty powieści, ewidentnie nas powiadamiając, co jest tytułowym darem morza. A, i nie chciałabym zapomnieć o cudownym pomyśle wydawnictwa, aby każda z książek tej autorki miała identyczną czcionkę. Sprawia to, że wszystkie jej pozycje wyglądają obłędnie obok siebie.

10 listopada 2015

211. Recenzja „W sieci umysłów” - James Dashner

„– Wszystko jest względne. – Mężczyźnie nie drgnął ani jeden mięsień. – Nóż to dar niebios dla człowieka w pętach, ale śmierć dla człowieka w łańcuchach.”
Autor: James Dashner

Tytuł: W sieci umysłów

Seria: Doktryna Śmiertelności #1

Wydawnictwo: Albatros

Narracja: trzecioosobowa

Główny bohater: Michael – ok. 18 lat

Ogumienie: Gdy po raz pierwszy zobaczyłam okładkę tej książki byłam pod ogromnym wrażeniem. Może nie do końca wprowadza ona nas w klimat wirtualnej rzeczywistości, ale szczerze mówiąc, jeśli się mocniej przyjrzymy możemy dostrzec kilka elementów, które nas na nią naprowadzą.

7 listopada 2015

210. Recenzja „Ocalenie Callie i Kaydena” - Jessica Sorensen

„Oczywiście, życzenia to tylko życzenia: nadzieja na iskrę światła w ciemnościach.”
Autor: Jessica Sorensen

Tytuł: Ocalenie Callie i Kaydena

Seria: Przypadki #2

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Narracja: pierwszoosobowa – Callie i Kayden

Główny bohater: Callie i Kayden

Romans: Callie + Kayden

Ogumienie: Nie wiem jak Wy, ale ja jestem bardzo, ale to bardzo zachwycona okładkami, które są prezentowane do tej serii. Każda z nich jasno daje znać, że będzie to miłosna opowieść, która pozostanie z człowiekiem na długo.


UWAGA! RECENZJA MOŻE ZAWIERAĆ SPOILERY Z PIERWSZEJ CZĘŚCI [PRZYPADKI CALLIE I KAYDENA]! CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

1 listopada 2015

Zdobycze październikowe, czyli co przytachałam z targów

W miesiącu październiku odbywały się Targi Książki w Krakowie, na których udało mi się być i to aż dwa dni! Niedawno zamieściłam o nich relację, więc możecie ją obejrzeć klikając w ten link. Pokazałam tam również swoje zdobycze, ale nie dodawałam nic na ich temat. Poza tym oprócz nich dotarło do mnie w październiku kilka innych książek. Jakich? Sprawdźcie poniżej.